21.07.2019 Godz. 20.00 Kwartet “AMOROSO”

Kwartet “AMOROSO” jak sama nazwa wskazuje powstał z miłości. Z miłości do śpiewu i dzielenia się nim z innymi. Kwartet bierze czynny udział w wielu uroczystościach zarówno sakralnych, jak i świeckich. Od trzech lat jest stypendystą Prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego w dziedzinie kultury. Działają od 2015r. W grudniu 2016r. we wnętrzach Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie nagrali płytę DVD – “Kolędy Polskie”. W kolejnych latach nagrali płyty z pieśniami fatimskimi i maryjnymi na 100 lecie objawień fatimskich oraz płytę z pieśniami patriotycznymi na 100 lecie odzyskania niepodległości. W tym roku zdobyli nagrody Grand Prix na Festiwalu Wielkopostnym w Nowem n.Wisłą i na Wojciechowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Starogardzie Gdańskim.  Kwartet tworzą : Julia Knasiak – sopran, Agnieszka Pakieser – alt, Tomasz Radimonas – tenor i Piotr Dudzic – baryton.