Ogłoszenia Duszpasterskie 29.10.2023 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie (29 X 2023 r.)

XXX Niedziela Zwykła – rok A

1. Kończymy miesiąc różańcowy. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwach różańcowych.
  2. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia wspominamy w liturgii dusze wszystkich zmarłych zbawionych w niebie. Wraz z nimi świętujemy i radujemy się nadzieją życia wiecznego. Po uroczystej Mszy św. weźmiemy udział w procesji na naszych cmentarzach za dusze naszych zmarłych. Msze św. wraz z procesją będą odprawione w następującym porządku:
  • W Ciekocinie na cmentarzu o godz. 10:00
  • W Sasinie w kościele parafialnym o godz. 12:00
  1. W czwartek, 2 listopada, w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tak zwany Dzień Zaduszny. Nieść pomoc duszom w czyśćcu to nie zapalić znicz i postawić chryzantemy na pomniku nagrobnym, ale przede wszystkim modlitwa skierowana do Boga – Dawcy życia i Pana wiecznych losów człowieka. Postawienie kwiatu, zapalenie znicza i wyczyszczenie nagrobka, choć świadczy o naszej życzliwej pamięci o zmarłych, nie ma wpływu na ich wieczny los. Dlatego tak ważna jest nasza modlitwa i Msza św. w ich intencji.

Msze Święte zbiorowe odprawione zostaną:

• w Dzień Zaduszny 11. o godz. 16:00 w Sasinie, o godz. 17:30 w Ciekocinie
  • w piątek 11. o godz. 16:00 w Kurowie
  • w sobotę 11. o godz. 16:30 w Jackowie

Wypominki będą odmawiane od najbliższego poniedziałku przez cały miesiąc listopad w ramach modlitwy różańcowej.

1. Od przyszłego tygodnia Msze św. odprawiane będą w następującym porządku:

SOBOTA                    I           NIEDZIELA

16:30 JACKOWO        I           8:00 KUROWO

18:00 SASINO             I           9:15 CIEKOCINO        11:00 SASINO

1. Młodzież, która nie była na ostatnim spotkaniu przygotowawczym, a nadal chce otrzymać sakrament bierzmowania, zapraszam w najbliższą sobotę 04. 11. 2023 r. po Mszy św. wieczornej w kościele Sasinie.
  2. Dni Eucharystyczne. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Okazja do spowiedzi w poniedziałek 30. października:

• Ciekocino od godz. 16:30 do 17:00
  • Sasino od godz. 17:30 do 18:00
  • Kurowo 03. 11. (piątek) od godz. 15:45
  • Jackowo 04. 11. (sobota) od godz. 16:15
  1. Z Komunią do chorych udam się w najbliższą sobotę od godz. 8:00

O godz. 7:45 w Sasinie Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące

1. Podziękowania: za posprzątanie kościoła.. za ofiary..
  2. Wszystkim Gościom i Wam, moi drodzy Parafianie, życzę błogosławionej niedzieli oraz owocnego tygodnia pracy, aby podejmowany codziennie wysiłek wydawał piękne owoce chrześcijańskiego życia.