IZRAEL + JORDANIA 2020

PROGRA

DZIEŃ 1 Przelot do Izraela – Rosh HaNikra – Akko

Przylot do TEL AVIVU w godzinach porannych. Wyjazd pod granicę z Libanem do ROSH HANIKRA. Zjazd kolejką linową do śnieżnobiałych kredowych grot. Następnie spacer po uliczkach starego miasta AKKO – ostatniej twierdzy Templariuszy. Przejazd do hotelu w Nazarecie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

DZIEŃ 2 Nimrod – Banias – Zfat

Śniadanie. Następnie NIMROD – zamek krzyżowców. Zwiedzanie BANIAS (Cezarea Filipowa) – spacer wśród strumieni Jordanu. Następnie przejazd przez Wzgórza Golan do ZFATU (Safed). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

DZIEŃ 3 kibuc Yifat – G. Nebo – Madaba

Śniadanie. Przejazd do kibucu YIFAT – muzeum pionierów – stary i nowy kibuc. Przejazd na granicę z Jordanią. Zwiedzanie G. NEBO i MADABY. Obiadokolacja i nocleg w Petrze.

DZIEŃ 4 Petra – Wadi Rum

Śniadanie. Zwiedzanie PETRY. Następnie przejazd na jeep safari po pustyni WADI RUM. Nocleg w Aqaba nad M. Czerwonym. Obiadokolacja.

DZIEŃ 5 Ein Gedi – Masada – Morze Martwe

Śniadanie. Przejazd do EIN GEDI – rezerwat przyrody, gdzie można na każdym kroku spotkać kozice górskie. Za czasów biblijnych miejsce, gdzie David ukrywał się przed królem Saulem. Podróż nad MORZE MARTWE (kąpiel w morzu) oraz zwiedzanie ostatniej twierdzy Zelotów – MASADY. Po kąpieli powrót do hotelu. Po drodze wjazd na Pustynię Judzką do kanionu Wadi Kelt – możliwość zrobienia spektakularnych zdjęć. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 6 Kfar HaNokdim – Maktesh Ramon – En Avdad – Avdad

Śniadanie. Następnie nawiedzimy wioskę beduińską KFAR HANOKDIM, w środku pustyni Judzkiej – poczęstunek, pogadanka o życiu Beduinów i przejażdżka na wielbłądach. Przejście kanionem EN AVDAD, ścisły rezerwat przyrody. Doświadczenie wędrówki przez pustynię Izraela pod przewodnictwem Mojżesza. Zwiedzanie ruin miasta AVDAD na pustyni Negew, dawnej stolicy Nabatejczyków. Spojrzenie na MAKTESH RAMON, wielki krater pustyni Negew. Uroczysta kolacja w restauracji w stylu beduińskim i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 7 Odlot

Śniadanie. Przejazd do Transfer na lotnisko i odlot w godzinach południowych.

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium).

Wpłaty 1980 zł Bilet + Ubezpieczenie

zaliczka 1000 zł

Reszta 980 do 01.01.2020

Konto : PKO 32 1020 1912 0000 9602 0140 3872

780 USD do 15.01.2020

konto dewizowe w USD 52 1020 1912 0000 9102 0147 1754