Dalsze prace remontowo-konserwatorskie

W lipcu 2018 roku rozpoczną się dalsze prace remontowo – konserwatorskie, przy renowacji ścian zewnętrznych kościoła. Dziękuje Panom strażakom z OSP Słajszewo za ustawienie rusztowania i OSP Sasino za transport.

Pracę przy wsparciu:

1. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  2. Fundacja Dar Serca
  3. Powiat Wejherowski

Przebieg prac:

1. dezynfekcja i wytrucie mchów, porostów, glonów (spryskiwacz, nie pędzel)
2. sole – jeśli są widoczne – usuwać na sucho, pędzlem i wyrzucić poza obręb kościoła
3. mycie wodą pod ciśnieniem i parą wodną po około 2,3 dniach od dezynfekcji
4. w między czasie ręczne usuwanie cementowych wypełnień, zapraw i fug
5. usuwanie cegieł zniszczonych w ponad 50% (głównie cokół)
6. odsalanie w miejscach, gdzie były widoczne zasolenia – czysty żwir budowlany + żwirek dla kota(bentonitowy, beżowy) w stosunku 10:1, zakładane na mokro i zdejmowane szpachelką na sucho
7. Zmycie elewacji po okładach