IV Niedziela zwykła 30.01.2022

Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

1. Za wszelkie ofiary i pomoc – składam serdeczne Bóg zapłać.

3. W środę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Sasino – Msza św. godz. 16.00 ; Ciekocino – Msza św. o 17.oo ( dzieci które przygotowują się do I Komunii) Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na zakony i zgromadzenia zakonne.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek – Kurowo godz. 16.00. piątek : Sasino – godz. 16.00 ; Ciekocino – godz. 17.00. ( spowiedź )

5. Ciekocino – jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i zmiana tajemnic różańcowych. Sasino – jak w każdą pierwszą niedziele miesiąca, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

6. Odwiedziny chorych (sobota) godz. 8:00.