Niedziela Palmowa 02.04.2023

1. .Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

4. Ciekocino – jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i zmiana tajemnic różańcowych. Sasino – za tydzień jak w każdą pierwszą niedziele miesiąca, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. Zbiórka do puszek na kwiaty do grobu Pańskiego ( 26.03. i 02.04.2023 )

6. Święte Triduum Paschalne, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego

Ciekocino – 17.00 – adoracja do 21.oo

Ciekocino – 17.00 adoracja do 21.00 (spowiedź 20.40 – 21.00)

Wielka Sobota Adoracja od godz. 8.oo. Do południa błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny.

Sasino – kościół 9.00

Ciekocino – kościół 9.20

Słajszewo – przy krzyżu 9.40

Biebrowo – przy krzyżu 10.00

Jackowo – kaplica – 10.15

Choczewko – przy krzyżu 10.30

Kurowo – kaplica – 10.45

Przebędowo – przy krzyżu 11.00

Ciekocinko – przy krzyżu 11.15

Sasino – kościół 12.00

7. Msza św. Wigilii Paschalnej w Wielką Noc jest Ona najbardziej uroczysta w całym roku kościelnym. Ciekocino – 21.00 Poświęcenie ognia i paschału, czytanie Słowa Bożego, poświęcenie wody oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. ( pamiętajmy o świecach ) Procesja

8. Zmartwychwstanie Pańskie. Ciekocino – godz. 6.00 – Procesja Sasino – godz. 7.30 – Procesja Kurowo – godz. 11.00 Jackowo – godz. 12.00

9. Ciekocino – w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę, adoracja w Kościele. Znajdźmy czas na osobistą modlitwę i spotkanie z Chrystusem.

10. Taca z tych dni jest przeznaczona na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

11. Poniedziałek Wielkanocny – Msze św., jak w niedzielę.

12. Intencje.

13. Zacnym parafianom i miłym gościom, odpoczywającym wśród nas, solenizantom i jubilatom, na nowy tydzień: Niech Bóg was Błogosławi i strzeże, niech Bóg rozpromieni oblicze swoje nad wami i obdarzy was radością i pokojem.