XIX Niedziela zwykła 18.10.2021

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

4. W Środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Mszą św. o godz. 16.00.

5. Różaniec w Sasinie: wtorek, środa po Mszy św. o godz. 16.oo. Czwartek – Kurowo o godz. 16.oo, Jackowo o godz.17.00. Piątek – Ciekocino po Mszy św. o godz. 17.oo . W różańcu uczestniczą dzieci które przygotowują się do I komunii św.

6. Zbliża się miesiąc listopad – czas naszej szczególnej pamięci o zmarłych. Najpiękniejszym wyrazem tej pamięci jest Msza św. ofiarowana za zmarłych i nasza modlitwa, dlatego zachęcam aby na ten czas zamawiać zdrowaśki. (wypominki) Kartki można dobierać u ministrantów lub w zakrystii.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli + Gerard Papke z Przebendowa i + Modesta Elżbieta Fetta z Choczewa.