XVI Niedziela zwykła 17.07.2022

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

4. W Środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Mszą św. o godz. 09.00.

5. Przedłużenie miejsca na Cmentarzach Sasino i Ciekocino Jeśli po 20 latach od pochówku nikt nie przedłuża rezerwacji Administrator cmentarza ma prawo grób zlikwidować. Na naszych cmentarzach grób nie jest automatycznie likwidowany. Staram się dotrzeć do opiekuna grobu przez informację na tablicy ogłoszeń a w wypadku zaniedbanego grobu poprzez umieszczenie w okolicy Uroczystości Wszystkich Świętych tabliczki z napisem „Grób do likwidacji”. Jeśli przez pół roku nadal nikt się nie zgłosi miejsce jest likwidowane.
    W wypadku gdy opiekun grobu chce kogoś pochować a zaniedbał opłaty za przedłużenie miejsca musi najpierw uregulować należność za zaległy czas.

6. W okresie wakacyjnym Msza św. w tygodniu w Sasinie o godz. 09.00, w Sobotę o godz. 19.00; Msza św., na Stilo w niedzielę o godz. 18:00. W piątek Msza św. w Ciekocinie wyjątkowo o g. 17.00