XVIII Niedziela zwykła 01.08.2021

1. W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia” (J 6,35). Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.

2. Za wszelkie ofiary i pomoc – składam serdeczne Bóg zapłać.( za tydzień kolekta na inwestycje )

4. Ciekocino – jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i zmiana tajemnic różańcowych. Sasino – jak w każdą pierwszą niedziele miesiąca, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu

6. W Środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Mszą św. o godz. 18.00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź św.: Czwartek: Kurowo – 16.00 piątek : Sasino – godz. 08.50 Ciekocino 16.50

8. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz. 9 Sasino i 17.00 Ciekocino.

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się promocja książek dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II,
    cudownie uzdrowionej przez św. o. Pio. Jej książka „Uczcie się kochać” jest poradnikiem dla małżeństw, rodziców i młodzieży,
     pełnym przykładów z życia. Kosztuje 25 zł.
  10. Msza św., na Stilo o godz. 18:00.