XX Niedziela zwykła 14.08.2022

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia (kolekta mszalna). Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

2. Za wszelkie ofiary i pomoc – składam serdeczne Bóg zapłać. Kolekta na inwestycje.

1. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej parafii tak jak w niedzielę. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw.

2. W Środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Mszą św. o godz. 09.00.

3. W okresie wakacyjnym Msza św. w tygodniu w Sasinie o godz. 09.00, w Sobotę o godz. 19.00; Ciekocino piątek g. 18.00. Msza św., na Stilo w niedzielę o godz. 18:00.

4. Dziękuję wszystkim za pomoc w zorganizowaniu festynu.