XXXI Niedziela zwykła 31.10.2021

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła w tych świątyniach, których data poświęcenia nie jest znana. To również okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo we współczesnym świecie. Niech będzie to przyczynkiem naszego dziękczynienia Panu Bogu i uwielbiania Go.

4. Uroczystość Wszystkich Świętych Ciekocino 10.00. Msza św., i procesja (na cmentarzu) Sasino 12.00 po Mszy procesja na cmentarz. W naszej parafii będziemy modlić się za zmarłych przez cały miesiąc listopad: Sasino godz.16.oo – Środa, Kurowo godz. 16.00 – Czwartek, Jackowo godz. 17.15 – Czwartek. Ciekocino godz.  17.00 – Piątek. Msze św. zbiorowe za zmarłych: 2 listopada godz. 16.00 – Sasino 5 listopada godz. 17.00 – Ciekocino, 25 listopada godz. 16.00 – Kurowo, godz. 17.15 – Jackowo

5. We Wtorek zapraszam na cmentarz do Sasina na godz. 16.45, na różaniec w intencji zmarłych. Zapraszam wszystkich a w sposób szczególny dzieci które przygotowują się do I Komunii św.

6. Zachęcam do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

7. Osoby planujące zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na “Weekend dla narzeczonych” 19 -21 listopada 2021r. w Białogórze. Udział w tym programie jest ważnym elementem przygotowania do ślubu. Szczegóły i zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź św.: Czwartek: Kurowo – 16.00 piątek : Sasino – godz. 16.00 ; Ciekocino 16.50

9. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.00.