Ogłoszenia parafialne 23. niedziela zwykła – 10-09-2023

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIII Niedziela Zwykła – rok A

03 IX 2023 r.

 1. Wszystkim Gościom i Wam, moi drodzy Parafianie, życzę błogosławionej niedzieli oraz owocnego tygodnia pracy, aby podejmowany codziennie wysiłek wydawał piękne owoce chrześcijańskiego życia.
 2. Beatyfikacja Rodziny Ulmów – Józef i Wiktoria Ulmowie oraz ich dzieci: Stanisława (8 lat), Barbara (6 lat), Władysław (5 lat), Franciszek (4 lata), Antoni (3 lata), Maria (1 rok) oraz siódme dziecko (nienarodzone) zostali zamordowani przez Niemców za ukrywanie Żydów 24 marca 1944. Byli rolnikami – prowadzili kilkuhektarowe gospodarstwo w Markowej, wsi na Podkarpaciu, położonej ok. 10 km od Łańcuta. Ich egzekucja stała się symbolem martyrologii Polaków mordowanych za niesienie pomocy Żydom. To pierwszy raz w historii Kościoła, gdy do godności błogosławionych zostanie wyniesiona cała rodzina.
 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Są one częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września.
 2. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Niech nie zabraknie tego znaku zwycięstwa Chrystusowego Krzyża na ścianach w naszych domach i miejscach pracy. Otoczmy szacunkiem i czcią ten symbol naszego odkupienia i bezgranicznej miłości Boga.
 3. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy piątek) umieszczono wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci. Stąd wzywamy Ją jako Współodkupicielkę.
 4. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
 • W środa, 13 września – św. Jana Chryzostoma
 • W sobotę, 16 września – św. św. Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
 1. Podziękowania:
 • za posprzątanie świątyni…
 • za dary ofiarowane na plebanię oraz składane ofiary
 1. Intencje mszalne…
 2. Dzieci, które zbierają naklejki mogą odebrać kolejną na dzisiejszą niedzielę,
 3. Od przyszłej niedzieli Msza św. w Sasinie o godz. 11:00 oraz po raz ostatni o godz. 18:00, od najbliższej soboty adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:00 oraz okazja do spowiedzi od 18:30.