XX Niedziela 15.08.2021

1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

1. Za wszelkie ofiary i pomoc – składam serdeczne Bóg zapłać.( kolekta na inwestycje )

3. W Środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Mszą św. o godz. 09.00.

4. W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Dariusza Czupryńskiego – orionistę, który będzie głosił Słowo Boże, a po Mszach świętych, będzie zbierał ofiary do puszek na budujące się stacjonarne hospicjum dla dzieci. Wesprzyjmy ofiarami ten szczytny cel.

5. Msza św., na Stilo o godz. 18:00.

6. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy.