Ogłoszenia parafialne – I niedziela adwentu 03.12.2023 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie (03 XII 2023 r.)

I Niedziela Adwentu – rok B

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
  2. RORATY Msze św. roratnie będą odprawiane w następującym porządku:
  • we wtorek i czwartek – godz. 7:30 w Ciekocinie
  • w środę – godz. 17:00 w Sasinie.
  1. Postarajmy się, aby głęboko przeżyć okres Adwentu, aby nie była to tylko codzienna krzątanina i gonitwa w przedświątecznych przygotowaniach, lecz aby Adwent stał się czasem prawdziwego przygotowania na spotkanie z Tym, który stał się jednym z nas dla naszego zbawienia.
  2. OPŁATKI Dziś błogosławimy opłatki na wigilijny stół, które w najbliższym czasie do naszych domów będzie roznosić w Sasinie i Ciekocinie nasz Pan Organista, a w Kurowie i Jackowie wyznaczone osoby.
  3. W poniedziałek, 4 grudnia, z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia Świętej Barbary, modlimy się szczególnie w intencji ludzi ciężkiej pracy oraz tych, którzy pracy poszukują.
  4. W środę, 6 grudnia wspominamy w liturgii św. Mikołaja, biskupa Miry, znany z wielkiej hojności i szczodrobliwości. Zapraszam szczególnie w tym dniu na roraty na godz. 17:00 naszych najmłodszych Parafian.
  5. Podziękowania:
  • naprawę i wyprostowanie krzyża przy kościele w Sasinie
  • odśnieżanie terenu przy kościele
  • posprzątanie świątyni i wieńce adwentowe
  • za ustawienie choinek w Sasinie i Ciekocinie oraz wykonanie bombek
  • dzieciom i rodzicom, którzy dołączyli do scholki parafialnej (próby…)
  • wszystkim, którzy zaangażowali się w działania charytatywne w ramach koła „Caritas”
  • za wszelkie ofiary i wsparcie, za dary na plebanię
  1. Można jeszcze nabyć świece „Caritas” wspierając dzieło potrzebującym pomocy. Koszt świecy to: mała 12 zł (6 osób)
  2. Intencje Mszy św.