V Niedziela Wielkiego Postu 03.04.2022

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

2. Za wszelkie ofiary i pomoc – składam serdeczne Bóg zapłać. (Za tydzień kolekta na inwestycje )

4. Ciekocino – jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i zmiana tajemnic różańcowych. Sasino – za tydzień jak w każdą pierwszą niedziele miesiąca, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. Tradycyjne będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w tych samych miejscach co zawsze. ( Sasino w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty do grobu )

6. Spotkanie dla dzieci które przygotowują się do I Komunii św. w sobotę 9 kwietnia o godz. 10.00 w Ciekocinie.

7. W piątek 8 kwietnia na godz. 20.00 zapraszam na ostatnią drogę krzyżową ulicami Sasina. Rozpoczęcie przy schodach przy kościele, proszę przynieść świece. Zapraszam dzieci, które przystąpią do I Komunii św. Proszę o pomoc Panów strażaków z OSP Sasino i OSP Słajszewo.

8. Za tydzień 10.04. – Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Ciekocino i Sasino – procesja z palmami wokół kościoła