V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

4. Ciekocino – jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i zmiana tajemnic różańcowych. Sasino – za tydzień jak w każdą pierwszą niedziele miesiąca, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. Zbiórka do puszek na kwiaty do grobu Pańskiego ( 26.03. i 02.04.2023 )

6. W piątek 31 marca na godz. 20.00 zapraszam na ostatnią drogę krzyżową ulicami Sasina. Rozpoczęcie przy schodach przy kościele, proszę przynieść świece. Zapraszam dzieci, które przystąpią do I Komunii św. i młodzież która przygotowuje się do Bierzmowania. Proszę o pomoc Panów strażaków z OSP Sasino i OSP Słajszewo.

7. Za tydzień 02.04. – Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Ciekocino i Sasino – procesja z palmami wokół kościoła