XVII Niedziela Zwykła 25.07.2021

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

4. W Środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Mszą św. o godz. 18.00.

5. W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa, zachęcamy do podejmowania akcji szczepień. Pomimo, że nie są one co do zasady obowiązkiem moralnym, jednak należy na nie spojrzeć w świetle piątego przykazania Bożego i w duchu odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Przykład w tej kwestii dał nam również papież Franciszek.
  6. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie. Zbiórka do puszek, które zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.
  7. Msza św., na Stilo o godz. 18:00.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Pan Bóg powołał śp. Helena Ziobrowska z Kurowa.