XXI Niedziela zwykła 22.08.2021

1. Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

1. Za wszelkie ofiary i pomoc – składam serdeczne Bóg zapłać.

3. W Środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Mszą św. o godz. 09.00.

4. Dziś gościmy w naszej parafii ks. Dariusza Czupryńskiego – orionistę, który głosi Słowo Boże, a po Mszach świętych, zbiera ofiary do puszek na budujące się stacjonarne hospicjum dla dzieci. Wesprzyjmy ofiarami ten szczytny cel.

5. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej Msza św., Sasino 9.00, Kurowo 16.00.

6. Msza św., na Stilo o godz. 18:00.