Zesłanie Ducha Świętego 05.06.2022

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”

3. Dziękuje dyżurnym za troskę o kościół. (…)

4. Ciekocino – jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i zmiana tajemnic różańcowych. Sasino – jak w każdą pierwszą niedziele miesiąca, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcam tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty.

6. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 9.00 w Sasinie.

7. W Środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Mszą św. o godz. 18.00.

8. Zbliża się Boże Ciało – Msze Święte o godz. Ciekocino 10.oo, Sasino 12.3o. Proszę o pomoc panów strażaków w zorganizowaniu procesji, zapraszam dzieci do sypania kwiatów. Sasino zbiórka do puszek na orkiestrę.

9. Dnia 18 czerwca w Pelplinie odbędzie się diecezjalne spotkanie dla młodzieży „Przystań – warsztaty dla duszy”. Można będzie skorzystać z warsztatów: muzycznych (warsztat dwudniowy), tanecznych, rękodzielniczych, medialnych, sportowych, będzie również gra terenowa. Wyjazd z Łeby o 8:00, powrót ok 21:00. Zachęcam ludzi młodych do wyjazdu. Zapisy u ks. Proboszcza.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Jan Grenda z Sasina